ایمنی در آزمایشگاه

ایستگاه شستشوی چشم در آزمایشگاه

ژنتیک ریین تام که دارای کت آزمایشگاهی محافظ است

در بسیاری از آزمایشگاه ها ، خطرات وجود دارد. خطرات آزمایشگاهی ممکن است شامل سموم باشد. عوامل عفونی؛ مواد قابل اشتعال ، مواد منفجره یا رادیواکتیو. ماشین آلات متحرک؛ درجه حرارت شدید لیزرها ، میدان های مغناطیسی قوی یا ولتاژ بالا. بنابراین ، اقدامات احتیاطی از اهمیت حیاتی برخوردار هستند. قوانینی برای به حداقل رساندن ریسک فرد وجود دارد ، و تجهیزات ایمنی برای محافظت از کاربران آزمایشگاه از آسیب یا کمک به پاسخگویی به اورژانس استفاده می شود.

 

اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) در ایالات متحده ، با شناختن ویژگی های منحصر به فرد محل کار آزمایشگاهی ، استانداردی را برای قرار گرفتن در معرض شغلی در معرض مواد شیمیایی خطرناک در آزمایشگاه ها تنظیم کرده است. این استاندارد اغلب به عنوان "استاندارد آزمایشگاه" یاد می شود. طبق این استاندارد ، آزمایشگاه لازم است یک طرح بهداشت شیمیایی (CHP) تهیه کند که خطرات خاص موجود در محل آن و رویکرد آن به آنها را برطرف کند.

 

در تعیین برنامه بهداشتی شیمیایی مناسب برای یک تجارت یا آزمایشگاه خاص ، لازم است الزامات استاندارد ، ارزیابی عملکردهای ایمنی ، بهداشتی و زیست محیطی فعلی و ارزیابی خطرات را درک کنید. CHP باید سالانه بررسی شود. بسیاری از مدارس و مشاغل از متخصصان ایمنی ، بهداشت و محیط زیست مانند یک مأمور بهداشت شیمیایی (CHO) برای توسعه ، مدیریت و ارزیابی CHP خود استفاده می کنند. علاوه بر این ، از بررسی شخص ثالث نیز برای ارائه یک "نمای خارج" عینی استفاده می شود که نگاهی تازه به مناطقی و مشکلاتی که به دلیل عادت ممکن است مورد تأیید یا نادیده گرفتن قرار می گیرند ، ارائه می دهد.

 

همچنین بازرسی ها و ممیزی هایی از این دست انجام می شود که به طور مرتب انجام می شود تا خطرات ناشی از استفاده و نگهداری مواد شیمیایی ، تجهیزات الکتریکی ، بیوشیمی ، مدیریت پسماندهای خطرناک ، ضایعات شیمیایی ، خانه داری و آمادگی اضطراری ، ایمنی در برابر اشعه ، تهویه و همچنین آزمایش تنفسی و هوای داخلی انجام شود. کیفیت عنصر مهم چنین ممیزی ها بررسی پیروی از مقررات نظارتی و آموزش افرادی است که به آزمایشگاه دسترسی دارند و یا کار می کنند. آموزش برای بهره برداری بی خطر از آزمایشگاه ضروری است. مربیان ، کارمندان و مدیریت باید در تلاش باشند تا احتمال تصادفات ، جراحات و دعاوی احتمالی را کاهش دهند. تلاش شده است تا اطمینان حاصل شود که فیلمهای ایمنی آزمایشگاهی مرتبط و جذاب هستند.

برچسب ها : تگ ثبت نشده است

شرکت فرداد آزما تجهیز یكی از شركت های معتبر در زمینه اجرای پروژه های جامع آزمایشگاهی در كشور می باشد.‍‍‍ طراحی، تولید، نصب و راه اندازی سایت های آزمایشگاهی شامل سكوبندی آزمایشگاهی، هود شیمیایی، هود میکروبی، کمد نگهداری مواد شیمیایی و میز توزین از جمله محصولات و خدمات این شركت می باشد.