نصب هود کانوپی برای رعایت نکات ایمنی و حفظ سلامت و امنیت کارکنان با توجه به کاربری آزمایشگاه است. زیرا هودهای آزمایشگاهی در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند که هر کدام کارایی خاص خود را دارند و استفاده از هود آزمایشگاه در جای مناسب خود می تواند یک گام موثر در رعایت ایمنی و استانداردهای لازم کار در آزمایشگاه باشد. از هود های آزمایشگاهی اصولا برای مکش بخارات سمی , اسیدی و بدبو ناشی از انواع فعالیت ها و آزمایش هایی که در محیط انجام می شود استفاده می شود. در این میان هود کانوپی نیز نوعی از هود شیمیایی است که کاربردهای زیادی در آزمایشگاه ها و مراکز مختلف تحقیقاتی و … دارد.

 نصب هود کانوپی

همانطور که گفتیم وظیفه اصلی هود آزمایشگاه این است که بخارات سمی و خطرناک ناشی از انجام فعالیت های مختلف را کنترل نماید و با خروج به موقع آنها از فضای آزمایشگاهی محیطی پاک و بدون خطر برای کاربران فراهم آورد تا آنها بتوانند با آرامش و امنیت کامل به انجام فعالیت های خود بپردازند و بهترین بازدهی را به دست آورند. نصب هود کانوپی نیز به همین دلیل در آزمایشگاه انجام می شود. نصب هود کانوپی می تواند به خروج سریع گازهای سمی و بخارات بدبو و خورنده کمک نماید و محیط را برای پرسنل آزمایشگاه پاکسازی نماید و همچنین از نمونه های آزمایشگاهی نیز به همین ترتیب محافظت نماید.
نصب هود آزمایشگاهی در هر محیط باید با توجه به نوع فعالیت هایی که در آن محیط انجام می شود صورت گیرد و بهترین مدل هود شیمیایی برای این کار انتخاب شود. از این جهت آشنایی با انواع هود می تواند به کارفرمایان کمک نماید تا انتخاب مناسبی داشته باشند. زیرا این انتخاب روی روند کار و فعالیت آزمایشگاه و دقت اندازه گیرها و نتایج می تواند اثرگذار باشد.

مشخصات هود کانوپی

هود کانوپی در آزمایشگاه در انواع مختلف انجام می شود و مدلهای متنوع هود کانوپی طراحی و تولید می شود که برای محیط های مختلف به کار می رود. اما به صورت کلی می توان مشخصات و ویژگی های هود های کانوپی را به شرح زیر ارائه داد:
هودهای کانوپی می توانند از جنس
• گالوانیزه تا ضخامت 1mm
• ورق فلزی تا ضخامت 1mm
• ورق استنلس استیل با آلیاژ 304و316 تا ضخامت 1mm  تولید میشوند
پوشش بدنه هود ورق فلزی و گالوانیزه از رنگ الکترو استاتیک می باشد.
این هود ها ضد اسید بوده از این رو در برابر خوردگی اسید مقاوم هستند و مخصوص محیط آزمایشگاه می باشند.
سیستم لوله کشی این هود ها به صورت پیشرفته طراحی شده و با استفاده از لوله های خرطومی آلومینیومی و لوله اصلی از جنس پلیکا لوله کشی شده است در این هودها امکان اتصال چندین هود سقفی از طریق اتصال لوله ها وجود دارد.
امکان خروج 100% هوا را به بیرون توسط این هودها وجود دارد.
هنگام کار با مواد شیمیایی نصب هود کانوپی توصیه نمی شود.
این هود ها فیوم های مواد را از منطقه تنفسی فرد عبور می دهند.از این رو اگر در آزمایشگاه خود با مواد شیمیایی و فیوم ها کار می کنید بهتر است از مدل هود دیگری استفاده کنید زیرا نصب هود کانوپی برای آزمایشگاه شما نمی تواند کارایی لازم را فراهم نماید و خطراتی مثل عدم پاکسازی هوا از فیوم های خطرناک وجود دارد. 

سایر مشخصات هود کانوپی

هود کانوپی به صورت استاندترد در ابعاد زیر انجام میشود: 

طول 1مترعرض 80 سانتی متراما این ابعاد بنا به فضای مورد نظر در آزمایشگاه و به سفارش مشتری قابل تغییر است.
اسکلت به کار رفته در نصب هود کانوپی از پروفیل با پوشش رنگ اپوکسی  دو جزئی مقاوم در برابر خوردگی اسید و باز می باشد که مخصوص محیط آزمایشگاهی است. فن آزمایشگاهی به کار رفته در نصب هود کانوپی از فن سانتریفیوژ با فن بین کانالی یا موتور با کیفیت بالا و توان مناسب است.

 

سایزهای مختلف نصب هود کانوپی امکان پذیر است که به صورت سفارشی بر اساس نیاز کارفرمایان انجام می شود.
با نصب هود کانوپی می توان از آن برای مکش بخارات داغ مانند اگزاست گازهای داغ حاصله از شعله دستگاه های اتمیک استفاده نمود. همچنین با استفاده از این هود تزریق بوتاکس می توان بخارات خورنده و سمی مانند اگزاست بخارات اسیدی حوضچه های اسید را نیز به خوبی از محیط آزمایشگاه خارج نمود. نصب هود کانوپی مورد استفاده در مکش گازها و بخارات بدبو مانند بوی بد دستگاه های اتوکلاو نیز می باشد. دیگر ویژگی هود های سقفی طول هایفوتراپی عمر بالای آنهاست که به دلیل استفاده از ورق های مقاوم استنلس استیل می باشد.

در این هودها از فن مکنده سانتریفیوژ ضد اسید و فن بین کانالی واز مکنده های مرکزی آزمایشگاه هم استفاده می شود.

فروش و نصب هود کانوپی

شرکت فرداد آزما تجهیزارائه کننده مدرترین و برترین تجهیزات آزمایشگاهی است که محصولات خود را از شرکت معتبر و صاحب نام آلمانی وارد می کند و در کشور توزیع می نماید. از جمله محصولات عرضه شده در این شرکت انواع هود تعمیر فن کوپل آزمایشگاهی و نصب هود کانوپی می باشد.

شما می توانید با مشاوره و ارائه درخواست خود به این شرکت از بهترین تجهیزات آزمایشگاهی بهره مند شوید. سکوبندی آزمایشگاهی نیز به صورت تخصصی در این شرکت با فناوری مدرن صورت می گیرد. سکوبندی و میزبندی آزمایشگاهی از اصول اولیه هر آزمایشگاه است و این شرکت در نصب کابینت آزمایشگاه وهودهای آزمایشگاه تخصص دارد. این تجهیزات با متریال اولیه متنوع , طراحی های شیک و مدرن مناسب برای سلیقه کارفرما و ایجاد محیطی امن و آرام در آزمایشگاه برای کاربران  طراحی , تولید و عرضه می شود.
شرکت فرداد آزما تجهیز پیشرو در علم و فناوری در زمینه سکوبندی آزمایشگاه

برچسب ها : تگ ثبت نشده است

شرکت فرداد آزما تجهیز یكی از شركت های معتبر در زمینه اجرای پروژه های جامع آزمایشگاهی در كشور می باشد.‍‍‍ طراحی، تولید، نصب و راه اندازی سایت های آزمایشگاهی شامل سكوبندی آزمایشگاهی، هود شیمیایی، هود میکروبی، کمد نگهداری مواد شیمیایی و میز توزین از جمله محصولات و خدمات این شركت می باشد.